Zmiany w komunikacji: Festiwal Wratislavia Cantans i mecz Polska - Irlandia
W związku z kolejną edycją Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans oraz koncertami odbywającymi się w Oratorium Marianum przy ulicy Grodzkiej w dniach:
- 9 września 2018 roku (niedziela) w godzinach 15:00-21:00
- 16 września 2018 roku (niedziela) w godzinach 11:00-14:00
tramwaje linii 6 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Bema przez mosty Młyńskie, most Piaskowy, Halę Targową, plac Dominikański, ulicę Skargi i Teatralną.
"Siódemka" kursująca z pętli Klecina w kierunku pętli Poświętne zostanie skierowana objazdem od ulicy Widok, Kazimierza Wielkiego, Nowy Świat, most Pomorski, ulicę Pomorską i plac Staszica do placu Powstańców Wielkopolskich z pominięciem przystanków zlokalizowanych w ciągu ulicy Szewskiej, Drobnera i Chrobrego.
W kierunku przeciwnym z Poświętnego do Kleciny tramwaje pojadą objazdem od placu Powstańców Wielkopolskich przez plac Staszica, ulicę Pomorską i most Pomorski do ulicy Nowy Świat z pominięciem przystanków "Paulińska", "Dubois" i "Uniwersytet".
Mecz Polska - Irlandia
11 września 2018 roku na Stadionie Wrocław odbędzie się mecz piłkarski Polska - Irlandia o godzinie 20:45. Dla kibiców zostaną wprowadzone dodatkowa komunikacja:
DOWÓZ WIDZÓW NA MECZ
T1 (tramwajowa linia specjalna)
Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Milenijna – Pilczycka – Królewiecka – Stadion Wrocław (Królewiecka)
Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Milenijna - Legnicka – pl. Jana Pawła II – most Sikorskiego – Jagiełły – most Mieszczański – Dubois – Drobnera – pl. Bema – mosty Młyńskie – św. Jadwigi – most Piaskowy – Piaskowa – św. Katarzyny – Galeria Dominikańska
Linia w celu dowozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co około 15 minut w godzinach od 18:30 do 20:45 (ostatni kurs z Galerii Dominikańskiej).
T2 (tramwajowa linia specjalna)
Galeria Dominikańska – Kazimierza Wielkiego - św. Mikołaja – pl. Jana Pawła II – Legnicka – Lotnicza - Kosmonautów - Średzka - Leśnica
Leśnica – Średzka - Kosmonautów - Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Galeria Dominikańska (nawrót na pl. Społecznym)
Linia w celu dowozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co około 15 minut w godzinach od 18:20 do 20:35 (ostatni kurs z Galerii Dominikańskiej).
ODWÓZ WIDZÓW Z MECZU
T1 (tramwajowa linia specjalna)
Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Milenijna - Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek (dalej w kierunku FAT-u lub Opery)
Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co około 2 minuty przez około 25 minut po zakończeniu meczu tj. od około godziny 22:45.
T2 (tramwajowa linia specjalna)
Leśnica – Średzka - Kosmonautów - Lotnicza – Legnicka – pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Galeria Dominikańska (dalej w kierunku Ronda Reagana lub Dworca Głównego PKP)
Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała z częstotliwością co około 2 minuty przez około 30 minut po zakończeniu meczu tj. od około godziny 22:40.
S1
(autobusowa linia specjalna)
Pilczyce – Lotnicza - Metalowców - Bystrzycka - Koszalińska - Hermanowska - Kołobrzeska - Żernicka - Zemska - Rogowska - Strzegomska - Wagonowa - Fabryczna - Robotnicza - Śrubowa - Strzegomska - pl. Strzegomski - Legnicka - pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek
Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała co około 2 minuty przez około 20 minut po zakończeniu meczu na Stadionie tj. od około godziny 22:45.
S2
(autobusowa linia specjalna)
Stadion Wrocław (Królewiecka) – Królewiecka – Pilczycka – Hutnicza – Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II – Ruska – Kazimierza Wielkiego – Rynek
Linia w celu odwozu kibiców będzie kursowała co około 2 minuty przez około 20 minut po zakończeniu meczu na Stadionie tj. od około godziny 22:45.
Na podstawie biletu na mecz piłkarski w dniu 11 września 2018 roku, kibice mogą podróżować bezpłatnie liniami specjalnymi tj. tylko liniami T1, T2, S1 i S2.
Opłata za przejazd środkami komunikacji zbiorowej (linie normalne) bez linii specjalnych T1, T2, S1 i S2 wynosi 3,40 zł (bilet normalny) oraz 1,70 zł (bilet ulgowy).
Dodaj komentarz
Komentarze (0)