PiS ujawnia kandydatów do sejmu i senatu z Wrocławia [FOTO]
Znamy już kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmu i senatu z okręgu wrocławskiego.
Partia wystawiła 11 kandydatek i 17 kandydatów do sejmu. Do senatu z ramienia PiS wystartuje dwóch kandydatów i jeden niezrzeszony - Jarosław Obremski.
Mirosława Stachowiak-Różecka i Piotr Babiarz
- Będziemy popierać Jarosława Obremskiego, a PiS będzie zaangażowany w jego kampanię - mówił dziś Adam Lipiński, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.
Wśród kandydatów 17 osób to członkowie PiS, 9 kandydatów jest niezrzeszonych, zaś reszta to osoby pochodzące z partii koalicyjnych.
Średnia wieku kandydatów to 46 lat. Najmłodsza kandydatka, Karolina Mrozowska, ma 25 lat.
Adam Lipiński zapowiedział, że jego partia liczy we Wrocławiu na minimum 7 mandatów spośród 14 (obecnie PiS we Wrocławiu ma 4 mandaty).
Kandydaci do sejmu z okręgu wrocławskiego:
1. Mirosława Stachowiak-Różecka
2. Piotr Babiarz
3. Jacek Świat
4. Beata Kempa
5. Przemysław Czarnecki
6. Andrzej Jaroch
7. Zdzisław Brezdeń
8. Agnieszka Soin
9. Łukasz Ciołek
10. Mariusz Jędrysek
11. Małgorzata Calińska-Mayer
12. Aleksander Ziółkowski
13. Sławomir Węgrzynowicz
14. Rafał Czepil
15. Wojciech Bartnik
16. Jacek Augustyn
17. Dariusz Grech
18. Małgorzata Ziołkowska-Ciesielska
19. Karolina Mrozowska
20. Mirosław Stanisławski
21. Piotr Chmurzyński
22. Elżbieta Pater
23. Renata Popławska
24. Tomasz Małek
25. Barbara Dobrzańska-Buczek
26. Maria Zygmaniak-Lesiak
27. Daniel Uszyński
28. Magdalena Szymczuk
Kandydaci do senatu z okręgu wrocławskiego:
1. Paweł Hreniak - okręg nr 6 (powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski)
2. Krzysztof Grzelczyk - okręg nr 7 (Wrocław Bieńkowice, Biskupin - Sępolno - Dąbie - Bartoszowice, Borek, Brochów, Gaj, Gajowice, Grabiszyn - Grabiszynek, Huby, Jagodno, Klecina, Krzyki - Partynice, Księże, Oporów, Plac Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Tarnogaj, Wojszyce - Ołtaszyn, Zacisze - Zalesie - Szczytniki) - Krzysztof Grzelczyk.
3. Jarosław Obremski - okręg nr 8 (Wrocław Gądów-Popowice Pd, Jerzmanowo - Jarnołtów - Strachowice - Osiniec, Karłowice - Różanka, Kleczków, Kowale, Kużniki, Leśnica, Lipa Piotrowska, Maślice, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Nadodrze, Nowy Dwór, Ołbin, Osobowice - Rędzin, Pawłowice, Pilczyce - Kozanów - Popowice, Polanowice - Poświętne - Ligota, Pracze Odrzańskie, Psie Pole - Zawidawie, Sołtysowice, Swojczyce - Strachocin - Wojnów, Szczepin, Świniary, Widawa, Żerniki)
Adriana Boruszewska Doba.pl
Dodaj komentarz
Komentarze (0)