Wrocławskie krasnale tym razem będzie można znaleźć… na torcie

piątek, 26.8.2022 09:54 280 0

We Wrocławiu znaleźć można około 800 krasnali, które skradają serca zarówno turystów, jak i rodowitych wrocławian. Już wkrótce populacja krasnali powiększy się o 14 nietypowych reprezentantów. Tym razem pora na słodką odsłonę symbolu Wrocławia! Od 27 sierpnia w Cukierni Sowa w CH Wroclavia będzie można podziwiać prawdziwe cukiernicze dzieło sztuki - ogromny tort artystyczny inspirowany pięknymi, starymi wrocławskimi kamienicami i oczywiście, wrocławskimi krasnalami!

W sobotę w witrynie Cukierni Sowa zostanie odsłonięty wyjątkowy tort dekoracyjny, którego głównym motywem są właśnie wrocławskie krasnale! Imponujące są zarówno dekoracje, jak i rozmiar tortu, ponieważ ma on aż 155 cm wysokości, a średnica jego podstawy wynosi 70 cm. Tort został stworzony w Pracowni Artystycznej Cukierni Sowa przez mistrzów cukiernictwa, Monikę Mayer i Łukasza Janowskiego.

To słodkie arcydzieło to ręczna praca zdolnych cukierników, którzy zastosowali metodę sugarcraftingu, czyli sztukę artystycznego dekorowania tortów. Słodkie dzieła powstają przy użyciu plastycznej, w pełni jadalnej masy cukrowej, która jest dostępna w szerokiej palecie barw i odcieni. Sugarcrafting pozwala tworzyć różnego rodzaju elementy, przy jednoczesnym odzwierciedlaniu nawet najmniejszych detali. Właśnie w taki sposób na torcie, który już od soboty będzie można podziwiać w Cukierni Sowa w CH Wroclavia, powstały piękne kamieniczki wrocławskie czy krasnale. W tym słodkim wydaniu wrocławskie krasnale zajadają się (a jakże!) słodkościami - tortem, lodami czy czekoladą, ale nie tylko! Warto odkryć je wszystkie i poznać słodkich reprezentantów wrocławskiego rodu krasnali.

Wśród pięknych i starannie wykonanych dekoracji na torcie naliczyć możemy 35 kamieniczek, 14 krasnali i jedną żabę. Każdy element został uformowany z masy cukrowej, a finalny efekt zaskakuje mnogością detali. Wszystkie figurki wykonane są ręcznie, z zachowaniem największej precyzji i proporcji adekwatnych do przyjętej skali. Przygotowanie tak wyjątkowych dekoracji zajęło mistrzom cukiernictwa około dwóch tygodni.

Tort będzie można podziwiać w Cukierni Sowa w Centrum Handlowym Wroclavia (ul. Sucha 1), tuż przy wejściu od strony Dworca PKP. Słodkie dzieło sztuki z krasnalami będzie eksponowane w witrynie od 27 sierpnia. Codziennie, w godzinach otwarcia galerii - od poniedziałku do soboty w godz. 9-21 oraz w niedziele handlowe w godz. 9-21. Więcej informacji: https://www.cukierniasowa.pl/cukiernie/wroclaw-sucha-1

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)