Dzierżoniów: sukcesy mażoretek i tancerzy

sobota, 29.4.2023 07:40 424 0

Działające przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury formacje taneczne oraz mażoretki przywiozły cztery medale z ogólnopolskich zawodów.

Dwa srebrne krążki przywieźli z XII Tanecznego Grand Prix Polski - Kotwice 2023 w Brzegu tancerze z Dzierżoniowa. Ewenement Plus zajął drugie miejsce w kategorii Street Dance +30, Ewenemencik również na drugim stopniu podium stanął w kategorii  Art Dance – debiuty. Do startu przygotował ich Wojciech Koguciuk.

Podczas Mistrzostw Mażoretek Polski Zachodniej w Górze, dzierżoniowskie mażoretki wywalczyły pierwsze miejsce w kategorii „Formacja Pom Pom” oraz trzecie miejsce w kategorii „Miniformacja Flaga. Występy przygotowali instruktorzy: Anna Trzeciak i Lubomir Szmit.