Świetny weekend zapaśników IRON BULLS Bielawa

poniedziałek, 7.11.2022 08:15 265 0

listopada w sobotę w Dzierżoniowie odbył się XXII Międzynarodowy Turniej zapaśniczy z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. W zmaganiach uczestniczyło 95 zawodników z 4 województw oraz z Czech.

UKS IRON BULLS Bielawa w zawodach reprezentowali – Julia Kosewska, Błażej Wilk, Dominik Paczkowski, Sebastian Kacprowicz, Dawid Pasternak, Kacper Olbinski, Hubert Niedbalec, Konrad Smaczyński.

Młodzi zapaśnicy z IRON BULLS Bielawa wywalczyli 3 złote medale – Błażej Wilk 32kg, Sebastian Kacprowicz 38kg, Dawid Pasternak 42kg. Srebrne krążki zdobyli Kacper Olbinski 46kg, Hubert Niedbalec 55kg oraz Konrad Smaczynski +60kg. Brązowe krążek przypadł dla Julii Kosewskiej 46kg. Dominik Paczkowski 35kg uplasował się na V miejscu.

To był szalony weekend, gdyż walczyliśmy na trzech frontach Krotoszyn Dzierżoniów-Dzierżoniów.

Nasi kadeci Tymoteusz Wondraszek i Mateusz Smagieł reprezentowali drużynę Dolnego Śląska w Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Polski Kadetów w zapasach w Krotoszynie.

Tymek i Mateusz w raz z kolegami z zespołu zdobyli srebrne medale.

W niedziele w Dzierżoniowie kadetki równiez walczyły w Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Polski Kadetek w zapasach, gdzie reprezentacja Dolnego Śląska wywalczyła V miejsce.

W zawodach nasz klub reprezentowały Tamara Dorosz, Patrycja Smaczyńska, Weronika Wierzbicka, Klaudia Smaczyńska.

- Jesteśmy bardzo podbudowani postawą naszych podopiecznych. Tylko praca u podstaw z młodzieżą daje owoce w przyszłości – mówi Stanisław Warchoł.

Podziękowania dla sponsorów Rem-sen materace, Autoland Bielawa, Roomster.

Wyjazdy współfinansowany ze środków UM w Bielawie.