Klub Muflon Bielawa na Mistrzostwach Dolnego Śląska w lekkiej atletyce młodzików

czwartek, 25.2.2016 09:17 2214 1

20 lutego w Mistrzostwach Dolnego Śląska w lekkiej atletyce młodzików, wystartowała dziesięcioosobowa reprezentacja z bielawskiego klubu Muflon. Zawody odbyły się w wałbrzyskiej hali lekkoatletycznej i były rekordowymi zawodami pod względem frekwencji. W mistrzostwach wystartowało prawie 320 zawodników (ponad 500 osobostartów). Najbardziej wartościowy wynik osiągnął uczeń bielawskiego Gimnazjum nr 1, Jakub Paprota w skoku w dal. Po problemach z rozbiegiem w skokach eliminacyjnych awansował do finału z ostatnim wynikiem. Jednak w finale ustanowił swój rekord, skoczył 5,18 m i zdobył brązowy medal. Jest to drugi medal w mistrzowskiej imprezie w tym sezonie dla Muflona Bielawa. Taki początek startów bardzo cieszy, tym bardziej, że jest to pierwszy sezon po kilkuletniej przerwie w funkcjonowaniu sekcji lekkoatletycznej w klubie. W tej samej konkurencji startował też Krzysztof Galant i zajął 9 miejsce, co jest wynikiem sporo poniżej jego możliwości. Udany start zaliczyła również Rozalia Stanek w biegu na 60 m ppł. Poprawiając swoją„życiówkę” o pół sekundy, na 11,51 sek., awansowała do finału B. Ostatecznie zajęła w mistrzostwach 12 lokatę. W najliczniej obsadzonej konkurencji mistrzostw, biegu na 60 m dziewcząt, gdzie wystartowało 70 (!) zawodniczek, Kinga Tomalik zajęła 16 miejsce. Poprawiła swój rekord o 0,2 na 8,72 sek., ale zabrakło jej 0,04 sek. do finału B. Siostra Kingi, Nikola Tomalik z nowym rekordem na 300 m (51,80 sek.) zajęła 17 miejsce. Wałbrzyskie zawody kończą starty halowe i rozpocznie się teraz przygotowanie do sezonu letniego, który rozpocznie się na przełomie kwietnia i maja.

Starty w zawodach oraz działalność klubu wspomaga Urząd Miasta Bielawa oraz sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Dzierżoniowie, Boxmet Medical, ZPM Jerzy Gawrycki, Przewozy „Mariusz” Usługi Transportowe.