Dzierżoniowskie rekordy sportowe
Po raz pierwszy w tym roku szkolnym ustanawiali je uczniowie podstawówek i gimnazjów. „Bicie rekordów sportowych” jest jednym z elementów kampanii promującej aktywność fizyczną wśród młodych mieszkańców Dzierżoniowa.
Rekordy można śrubować m. in. w takich dyscyplinach jak bieg, skok w dal, skok wzwyż i pływanie. Ustanowione w tym roku szkolnym będą poprawiane w kolejnych latach, choć kilka z nich być może przetrwa. Każdy rekordzista na koniec roku szkolnego otrzymał nagrodę o wartości 50 zł. Tegoroczne wyniki młodzi mieszkańcy osiągali podczas zajęć wychowania fizycznego.
Wyniki „Bicia rekordów sportowych” 2015/2016
Uczennice klas IV-VI szkół podstawowych:
- bieg na 60 m - Katarzyna Lubańska - Szkoła Podstawowa nr 9 - 8,6 s.
- bieg na 600 m - Róża Mazurek - Szkoła Podstawowa nr 9 - 1,55 min.
- bieg na 1000 m - Dorota Bensari - Szkoła Podstawowa nr 5 - 3,46 min.
- skok w dal - Katarzyna Lubańska - Szkoła Podstawowa nr 9 - 4,10 m.
- skok wzwyż - Katarzyna Lubańska - Szkoła Podstawowa nr 9 - 119 cm.
- rzut piłeczką palantową - Karolina Makowska - Szkoła Podstawowa nr 3 - 42 m.
Uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:
- bieg na 60 m - Igor Maruszak - Szkoła Podstawowa nr 9 - 8,11 s.
- bieg na 600 m – Dominik Pietrewicz - Szkoła Podstawowa nr 5 - 1,53 min.
- bieg na 1000 m - Igor Maruszak - Szkoła Podstawowa nr 9 - 3,33 min.
- skok w dal - Radosław Piłat - Szkoła Podstawowa nr 9 - 4,35 m.
- skok wzwyż - Igor Maruszak - Szkoła Podstawowa nr 9 - 141 cm.
- rzut piłeczką palantową – Jakub Wekwert - Szkoła Podstawowa nr 5 - 63 m.
Uczennice gimnazjów:
- bieg na 1000 m - Agata Izdebna (Gimnazjum nr 1) - czas 3,46 min.
- bieg na 600 m – Lewandowska Wiktoria (Zespół Gimnazjów nr 3) - czas 2,01 min.
- rzut piłką lekarską 3 kg – Marlena Koczy - (Gimnazjum nr 1) - 11,40 m.
- pływanie 50 m – Aleksandra Borodajko - (Zespół Gimnazjów nr 3) - 35,10 s.
- skok wzwyż – Aleksandra Reis - (Zespół Gimnazjów nr 3) – 1,30 m
- skok w dal z miejsca - Marlena Koczy - (Gimnazjum nr 1) – 2,15 m.
Uczniowie gimnazjów:
- bieg na 1000 m - Oskar Fornalik - (Zespół Gimnazjów nr 3) - 2,01 min.
- bieg na 600 m - Krystian Bełtowski - (Gimnazjum nr 1) - 1,54 min.
- rzut piłką lekarską 3 kg - Mateusz Jurkowski - (Gimnazjum nr 1) - 17 m.
- pływanie 50 m - Filip Michalkiewicz - (Gimnazjum nr 1) - 24,99 s.
- skok wzwyż - Daniel Polański - (Gimnazjum nr 1) - 1,65 m.
- skok w dal z miejsca - Piotr Otręba - (Zespół Gimnazjów nr 3) - 2,80 m.
Komentarze (6)