Mistrzowie z Pieszyc

poniedziałek, 8.5.2017 10:10 1191 0

Marcin Miszczuk - mieszkaniec Pieszyc, podczas Mistrzostw Polski Taekwon-do ITF, które odbyły się w Halinowie 22.04.2017 roku zdobył srebrny medal i tytuł Vice Mistrza Polski. Lepszy był jedynie kolega z klubu Artur Rąpała. W turnieju rywalizowało ponad 400 zawodników z całej Polski.

W Halinowie koło Warszawy w hali widowiskowo - sportowej odbyły się Mistrzostwa Polski w Taekwon-do ITF zorganizowane przez Polski Zrzeszenie Taekwon-do. W tegorocznych mistrzostwach udział wzięła bardzo duża ilość, ponad 400 zawodników i zawodniczek z najbardziej prężenie działających klubów w Polsce.

Srebrny medal i tytuł Vice Mistrza Polski w walkach sami-contact Masters senior zdobył Marcin Miszczuk, reprezentujący klub SKT Tiger Dzierżoniów. Zawodnik zajął również III miejsce w zawodach techniki specjalne Masters senior.

Ponadto Marcin Miszczuk jest licencjonowanym sędzią sportowym. W przerwach pomiędzy swoimi walkami sędziował zawody juniorów i seniorów. W latach młodzieńczych pasjonował się karate, lecz serce zawładnęła inna sztuka walki Taekwon-do, którą uprawia od 5 lat.

Synowie Miłosz i Maksymilian Miszczuk również brali udział w Mistrzostwach. 14-letni Maksymilian zdobył dwa srebrne medale w light-contakt oraz w technikach specjalnych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: UMiG Pieszyce